.

РусскийУкраїнськаEnglish

Печера «Оптимістична» - дослідження

За 46 років роботи в цій печері Львівським спелеологічним клубом «Циклоп» були розроблені нові унікальні методики першопроходження і дослідження гігантського лабіринту печери «Оптимістична». До весни 2012 року в загальному було проведено 207 експедиції, відкрито 18 районів, обладнано 16 підземних таборів та складено карту понад 238 кілометрів підземного лабіринту.

Але на цьому спелеологічний клуб вирішив не зупинятися. Спелеоклуб «Циклоп» в 2005 році, почав розроблятися проект «Запах сонця», який ставив нові, амбітні цілі.

«Запах сонця» - один з наймасштабніших проектів Західного регіону України в рамках збереження та наукового дослідження печери «Оптимістична», яка є найдовша серед гіпсових печер світу, визнана найдовшою в Європі. У Світовому кадастр «найбільш довгих і глибоких» займає друге місце, поступившись лише вапняковій печерній системі The Flint Mammoth cave system (Kentucky, USA).

Проект «Запах сонця» працює у двох основних напрямках для досягнення наступних цілей:
1) Екологічне виховання;
2) Збереження та наукове дослідження - в Тернопільській області, поблизу села Королівка, на території печери «Оптимістична» і безпосередньо в ній.

Тематична робота проводитися в наступних областях:

Робота в самій печері «Оптимістична» проводитиметься на базі функціонування підземних-базових таборів (ПБЛ) для здійснення наступних завдань:
1) науково-дослідні експедиції:
- Пошук і вивчення нових районів
- Топографічна зйомка нових районів печери
2) робочі експедиції:
- Удосконалення вже існуючих трас і підвищення рівня їх прохідності.
- Збереження екології печери «Оптимістична» за допомогою захисту нових районів печери через побудову обхідних трас.

Робота в районі печери «Оптимістична» - проводитися на поверхні, в лісі с. Королівка за допомогою облаштованих кемпінгових таборів (літній період), або (у зимовий період) в будинку, який знаходиться в с. Королівка:
- Спостереження за схилами біля входу в печеру на наявність зсувів, ерозій;
- Перевірка надійності системи захисту входу до печери «Оптимістична» від несанкціонованого проникнення всередину печери, що може нести небезпеку не тільки для самої печери та її цілісності, але також і для здоров'я та життя людей, які можуть проникнути в середину без необхідної підготовки.

 Просвітницько-освітня робота:

- Підготовка та формування робочих груп для наукової роботи, а також волонтерської діяльності;

Міжнародні відносини:

Клуб також веде міжнародну діяльність. Починаючи з 1968 року печеру «Оптимістична» відвідують спелеологи багатьох країн світу. Величезний інтерес серед спелеологів світу викликала доповідь про нові відкриття львівських спелеологів в серпні 1997 року на 12-му Всесвітньому спелеологічному конгресі в Швейцарії.


ЗУРСГС Сайт спелеологів »


Погода в Королівці »

Контакти »

Контакти

Экскурсії до печер »

Статистика »

Сьогодні116
Вчора335
На цьому тижні2894
В цьому місяці7612
Всього686078